خرید هایگلاس

هایگلاس هایگلاس هایگلاس هایگلاس هایگلاس هایگلاس هایگلاس هایگلاس هایگلاس هایگلاس هایگلاس هایگلاس هایگلاس هایگلاس هایگلاس هایگلاس هایگلاس هایگلاس هایگلاس 

تماس با ما

خرید های گلاس

خرید هایگلاس

خرید هایگلاس

منافقین به مرزهای ایران می‌آیند/ توهین سخیف به سردار سلیمانی

یکی از کارشناسان بی بی سی فارسی با طرح این ادعای عجیب که "داعش را ایران به وجود آورده" با عصبانیت به ایران تاخت و از سعودی‌ها و منافقین حمایت کرد. به این مطلب امتیاز دهید 21.1% 78.9%

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، حضور "ترکی الفیصل" شاهزاده سعودی در نشست منافقین که موضوع جنجالی هفته گذشته بود در بخش فارسی بی بی سی هم مورد بررسی قرار گرفت.

 

"ترکی الفیصل" رئیس پیشین استخبارات عربستان شنبه گذشته برای نخستین بار به صورت علنی در نشست سالانه منافقین در پاریس پایتخت فرانسه حضور یافت. 

 

بی بی سی فارسی گفت که "یکی از دلایل خشم مقامات ایران برای حضور شاهزاده‌ای از عربستان سعودی در این جلسه آن بود که او به صراحت خواهان سقوط نظام جمهوری اسلامی شد."

 

وزیر خارجه کشورمان در واکنش به حضور ترکی الفیصل در اجتماع منافقین گفته بود: «وی هم تولید کننده القاعده و طالبان بوده و هم نقش بسیار ننگینی در سابق رژیم سعودی داشته است که حضورش قدری خبرساز شد که این هم نشان دهنده بی کفایتی و بی درایتی این افراد است که مانند صدام آینده خود را به تروریست‌ها گره می‌زنند.»

 

 

رابطه آل‌سعود با منافقین؛ از نهان تا عیان

"نجاح محمدعلی" روزنامه‌نگار و تحلیلگر مسائل خاورمیانه با انتقاد از این اقدام شاهزاده سعودی از رابطه غیرعلنی سعودی‌ها با منافقین پرده برداشت و گفت: «در سال 2013 در زمان بندرسلطان، رئیس سازمان اطلاعات عربستان سعودی در نزدیکی مرز اردن با سوریه یک اتاق عملیات به وجود آورد. برخی از مجاهدین خلق[منافقین] آمدند و کمک لجستیکی و اطلاعاتی می‌کردند حتی ترجمه می‌کردند.»

 

این رابطه نهانی و غیرعلنی را "سعید شاهسوندی" عضو بریده و جداشده از منافقین هم تأیید کرد: «در سال 1366 زمانی که آقای رجوی در عراق زندگی می‌کرد و آقای ترکی الفیصل رئیس استخبارات عربستان سعودی بود آقای رجوی به همراه عباس داوری و سیدالمحدثین و چند محافظ و با اجازه دولت عراق تحت عنوان زیارت مکه به عربستان رفتند. این اولین تماس رسمی است. می‌دانیم فردی مثل آقای رجوی فقط برای زیارت به مکه نمی‌رود.»

 

این عضو بریده از گروهک منافقین که اکنون در لندن زندگی می‌کند از سیاستی به نام «زیستن در شکاف» خبر داد که از زمان مسعود رجوی وجود داشته است. بر مبنای این سیاست، منافقین از شکاف‌های موجود و اختلافات و جنگ‌ها برای رشد و تقویت خود استفاده می‌کنند: «زیستن میان لیبرال‌ها و مرتجعین پس از انقلاب، زیستن در تفاوت‌های سیاست فرانسه و آمریکا پس از فرار به فرانسه، زیستن در شکاف جنگ ایران و عراق و امروز هم زیستن بین تضاد جمهوری اسلامی و عربستان».

 

 

منافقین مردم را کشتند

"حسن هاشمیان" تحلیلگر نزدیک به عربستان به سیاست‌های منطقه‌ای ایران تاخت و ایران را متهم به دخالت در بحرین و یمن و سوریه و عراق کرد. وی می‌گوید استفاده عربستان از منافقین برای مقابله با ایران درست است.

 

نجاح محمدعلی اظهارات هاشمیان را نادرست خواند و گفت: «پادشاه بحرین در گزارشی که درباره اتفاقات بحرین داد به صراحت اعلام کرد ایران هیچ دخالتی در بحرین نداشته است. درباره یمن تاکنون نه عربستان و نه ائتلاف عربی نتوانستند ثابت کنند که ایران حتی یک تأثیر کوچک داشته است. برعکس می‌دانید که در مذاکرات کویت و ژنو همه آن‌ها و حتی سازمان ملل از نقش مثبت ایران در برقراری صلح در یمن صحبت می‌کنند.»

 

وی درباره نقش مثبت ایران افزود: «درباره عراق هم کل جهان می‌دانند ایران در جنگ با داعش و آزادی فلوجه و تکریت و بیجی نقش مثبت دارد. حتی خود اوبامااز نقش ایران در جنگ با داعش ستایش کرد.»

 

این تحلیلگر عراقی اظهار داشت که "ارتباط ایران با حزب الله و حزب الدعوه و مجلس اعلی ارتباط عقیده‌ای است. آن‌ها معتقدند این جمهوری اسلامی و ولایت فقیه است. این را نمی‌شود با مجاهدین خلق مقایسه کرد چون این مجاهدین خلق خودشان را در خدمت دشمنان جمهوری اسلامی قرار داده‌اند. در جنگ عراق با ایران و اشغال کویت و کشتار مردم شرکت کردند.»

 

 

توهین تحلیلگر بی بی سی به سردار سلیمانی

حسن هاشمیان که به شدت عصبانی شده بود بر حجم اتهام‌زنی علیه جمهوری‌اسلامی افزود.

 

وی با اشاره به انتفاضه مردم عراق علیه حزب بعث در سال 1991 (اسفند 1369) که در آن زمان صدام، ایران را متهم به دخالت در آن می‌کرد با حمایت تلویحی از دیکتاتور سرنگون شده عراق، گفت که "الان ما می‌فهمیم صدام حسین چه می‌گفتند."

 

25 سال پیش، پس از شکست ارتش عراق در جنگ اول خلیج فارس، مردم این کشور علیه حزب بعث قیام کردند و کنترل 14 استان از 18 استان این کشور را به دست گرفتند. اما در نهایت صدام با کمک ارتش مجهز خود و یاری منافقین، سرکوب گسترده‌ای به راه انداخت و هزاران نفر را به شهادت رساند. گفته شده تنها منافقین در این انتفاضه، 25هزار نفر از مردم عراق را به شهادت رساندند.

 

در ادامه برنامه بی بی سی، هاشمیان تا آنجا پیش رفت که ایران را متهم به "پدیدآوردن داعش" کرد.

 

تحلیلگر نزدیک به پادشاهی آل‌سعود در اظهاراتی عجیب مدعی شد: «نظامی‌های ایران این سیاست را ادامه می‌دهند. خودشان داعش را به وجود آوردند. آقای نوری المالکی 2400 نفر از نیروهای داعش را از زندان آزاد کرد. بعد موصل را تحویل داد تا آقای قاسم سلیمانی بیاید بگوید ما می‌خواهیم این کشور را از داعش و غیرداعش نجات دهیم.»

 

هاشمیان که از فرط عصبانیت کنترل خود را از دست داده بود با توهین به سردار سلیمانی گفت: «داعش، نوکر سلیمانی است.»

 

سخنان این فرد با واکنش تحلیلگر عراقی مواجه شد. محمدعلی نجاح با اشاره به سخنان هاشمیان که گفته بود ایران، داعش را به وجود آورده، کنایه زد: «آره! ایران با خودش می‌جنگد!»

 

وی ادامه داد: «خلاصه ملت عراق از ایران تشکر می‌کند. اگر ایران نبود داعش در خانه تک تک عراقی‌ها بود. چرا ایشان(هاشمیان) عصبانی است.»

 

نزاع دو کارشناس نزدیک به عربستان و عراق در بی بی سی

 

نزدیک شدن منافقین به مرزهای ایران

 

حسن هاشمیان در پاسخ به سؤال دیگری درباره فایده ارتباط منافقین با عربستان سعودی، از نزدیکی آن‌ها به مرزهای جمهوری اسلامی ابراز خرسندی کرد: «مجاهدین خلق در کشورهای منطقه دفتر باز خواهند کرد. این به آن معناست که سازماندهی آن‌ها در مرزهای ایران خواهد بود.»

 

او ثمره نزدیک شدن احتمالی منافقین به مرزهای ایران را این طور توضیح داد: «کمک‌های مردمی[!] کشورهای منطقه را جمع‌آوری می‌کنند. سازماندهی می‌کنند و توجه رسانه‌ای خیلی گسترده‌ای ایجاد می‌شود.»

 

پاسخ "شاهسوندی" عضو جداشده از منافقین به هاشمیان نیز در نوع خود جالب بود. وی گفت: «این دیکته‌ای یک بار نوشته شده با غلط‌های زیاد است.این دیکته رفوزه شد. این دیکته را یک بار آقای مسعود رجوی نوشتند. در شراطی که توپ و تانک و آتش‌بارهای سنگین گوناگون از عراق به دست می‌آوردند. سازمانی که متوسط سنی افراد آن 55 سال است. سازمانی که یکی یکی به بیماری‌های روزانه می‌میرند و بین لیبرتی و آلبانی و اروپا پراکنده شده‌اند.»TOP